Defne-Muhtar Kent Eğitim Vakfı İlk Mezunlarından Tamer Avcı’nın Amazon Şirketi’ndeki Çalışmaları


6 Ekim 2020 Defne-Muhtar Kent Eğitim Vakfı İlk Mezunlarından Tamer Avcı’nın Amazon Şirketi’ndeki Çalışmaları

Vakfımızın ilk bursiyerlerinden Tamer Avcı, 2016 yılında Emory Üniversitesi’nden mezun oldu ve Amazon’da yazılım mühendisi olarak çalışmaya başladı.

Son iki yıldır Amazon bünyesinde üzerinde çalıştıkları Amazon One projesi geçtiğimiz günlerde Amerika’da piyasaya çıktı. Şirket, kullanıcıların benzersiz avuç içi imzasını oluşturmak ve okumak için özel olarak oluşturulmuş algoritmaları ve donanımları kullanan yeni ödeme seçeneği Amazon One’ı geçtiğimiz hafta duyurdu. Amazon’un yeni ödeme yönteminden faydalanmak isteyen müşterilerin, ödeme kartlarını ve avuç içlerini bir kez sisteme kaydetmeleri, tanıtmaları gerekiyor. Bu yöntemle, müşteriler diledikleri ürünleri alıp bunların ödemesini ise avuç içlerini ödeme terminaline okutarak yapabilecekler.


Tamer Avcı iki yıl boyunca Amazon One projesinin geliştirilmesi için çalıştı.

“İki yıllık zorlu bir sürecin sonunda, hem Amazon’un içindeki birçok takımla hem de Amazon dışındaki takımlarla çalışarak, takım liderliği yaparak projenin hayata geçirilmesinde önemli bir rol aldım. Özellikle ödeme, güvenlik, kriptografi, cihazlar ve gömülü mühendislik sistemleri konusunda büyük katkılarım oldu.”

“Kariyerimde bu şekilde yol almamı sağlayan değerli Vakıf ve üyelerine çok teşekkür ederim. Sizlerle birlikte ben de gurur duyuyorum.”